Фреймворк Bootstrap

Bootstrap - інтуїтивно простий і потужний інтерфейсний фрейморк, що підвищує швидкість і полегшує розробку веб-додатків для всіх пристроїв. Bootstrap легко і ефективно масштабує проект з однією базою коду, від телефонів і планшетів до настільних комп'ютерів.

Bootstrap - це фреймворк, набір HTML + CSS інструментів і шаблонів для верстки і більш ефективного і швидкого створення сайтів і веб-додатків більш ефективно і швидко.

Bootstrap - сучасний помічник, розробників інтерфейсів, дизайнерів і вебмайстрів, доступний для використання за відкритою ліцензією. Цей фреймворк дуже динамічний і регулярно оновлюваний, тому не всі його функції можуть коректно підтримуватися старими браузерами. Bootstrap зараз на піку популярності і можна впевнено сказати, що на його основі можна зробити будь-який веб-інтерфейс.

Переваги фреймворка Bootstrap

 • Економія часу - використовуються вже готові класи і дизайн.
 • Адаптивність, висока швидкість і оптимізація, стандартизація інтерфейсів - динамічні макети Bootstrap якісно відображаються на самих різних пристроях без необхідності внесення змін до розмітку.
 • Дизайн - єдині шаблони і стильове оформлення елементів макета і всіх сторінок на сайті в цілому. Bootstrap-сторінки кросбраузерні і добре відображається у всіх основних браузерах. Регулярне оновлення і доповнення фреймворка найсучаснішими можливостями HTML і CSS вносить деякі обмеження у використанні з IE7 і IE8.
 • Простота і відкритість - використовувати Bootstrap настільки просто, що з ним справляються навіть веб-розробники початківці, а відкритий вихідний код дозволяє брати участь в розробці, модифікувати під власні потреби або просто користуватися хорошим безкоштовним рішенням.
 • Вірний код HTML, JavaScript і CSS в Bootstrap продуманий і протестований сотнями розробників зі всього світу.
 • Динамічна мова стилів LESS, яка розширює можливості CSS: розробники можуть керувати кольорами, створювати вкладені колонки і змінні.

Розвиток Інтернету і вебсайтів показало, що половина користувачів Інтернету відвідує сайти з мобільних пристроїв і маленьких екранів. Тому, сучасний веб-розробник, блогер і веб-майстер повинен думати про функціонування сайту не лише на десктопах, але і на смартфонах і планшетах з тачскріном.

Концепція чуйного веб-дизайну, втіленого в Bootstrap, вирішує саме цю проблему: сайт однаково «відгукується» і відображає інформацію найбільш повним чином незалежно від типу екрану і розміру пристрою. Зміст і колірна гамма не змінюються, змінюється лише форма і спосіб згрупувати інформаційні та навігаційні блоки сайту найбільш зручним для користувача способом.

Порядок роботи

 1. Ознайомитися з документацією Bootstrap, завантажити дистрибутиви.
 2. Використовуючи відеоуроки створити тестову сторінку. Застосувати на сторінці типові елементи сторінки - верхня та нижня частини сторінки, навігація, форма та кнопки, ліва та центральна колонки, іконковий шрифт, випадний список тощо.
 3. Протестувати тестову сторінку на адаптивність при різних розмірах екрану та пристроїв.
 4. Опублікувати сторінку в Інтернеті.

Зміст звіту

 1. Назва та мета виконання лабораторної роботи.
 2. Вказати доменну адресу, назву і короткий опис проведених дій.
 3. Скріншоти послідовності створення сторінки з коротким описом кожного з етапів.
 4. У висновку оцінити зручність використання фреймворка Bootstrap.