JavaScript та бібліотека jQuery UI

JavaScript — це мова програмування, яка приносить інтерактивність до вашого веб-сайту (наприклад: ігри, реакція на натиски кнопок, введення даних через форми, динамічна зміна стилів, анімація).

jQuery — популярна JavaScript-бібліотека з відкритим сирцевим кодом, якою користується понад 500 тисяч найвідвідуваніших сайтів. jQuery є вільним програмним забезпеченням під ліцензією MIT. Синтаксис jQuery розроблено, щоб зробити зручнішим орієнтування у навігації завдяки вибору елементів DOM, створенню анімації, обробки подій, і розробки AJAX-застосунків. jQuery також надає можливості для розробників, для створення плагінів у верхній частині бібліотеки JavaScript. Використовуючи ці об'єкти, розробники можуть створювати абстракції для низькорівневої взаємодії та створювати анімацію для ефектів високого рівня. Це сприяє створенню потужних і динамічних веб-сторінок.

Основним завданням jQuery є надання розробнику легкий та гнучкий інструментарій кросбраузерної адресації DOM об'єктів за допомогою CSS та XPath селекторів. Також даний фреймворк надає інтерфейси для Ajax-застосунків, обробників подій і простої анімації. Принцип роботи jQuery полягає в використанні класу (функції), який при звертанні до нього повертає сам себе. Таким чином, це дозволяє будувати послідовний ланцюг методів.

Бібліотека jQuery є JavaScript файлом, яка містить DOM, події(events), ефекти(effects) і Ajax функції. Бібліотеку можна додати до сторінки посиланням на локальну копію, або на одну з копій доступних на публічному сервері (наприклад Google або Microsoft CDN).

Бібліотека jQuery UI

jQuery UI - це бібліотека віджетів і плагінів, що базується на JavaScript бібліотеки jQuery, яку можна використовувати для створення інтерактивних веб-додатків.

Приклади застосування

Порядок роботи

  1. Ознайомитися з бібліотеками jQuery та jQuery UI та реалізованими прикладами.
  2. Втілити обрані скрипти jQuery UI (слайдер, випадне меню, галерея тощо) у відповідні сторінки сайту.
  3. Розглянути код скрипта і, якщо це можливо, змінити розміри, кольори чи інші параметри для стильової сумісності дизайну.
  4. Розмістити тестову сторінку на хостингу. Результат виконання демонструвати в Інтернеті

Зміст звіту

  1. Назва та мета виконання лабораторної роботи.
  2. Зазначити, які скрипти jQuery UI було обрано і скріни результатів втілення до сторінки.
  3. У висновку оцінити зручність використання бібліотеки jQuery UI.