Самостійна робота

Самостійною роботою є створення сайту на довільну тему об'ємом 4-5 сторінок. Студент обирає спосіб реалізації сайту за власним бажанням: HTML-сайт або сайт на CMS.

Мова сайту - українська (для підтвердження власної роботи).

Наявність авторської сторінки за посиланням © Прізвище або нік (в нижній частині сторінок). На авторській сторінці поставити фотографію (аватар) і написати коротку інформацію про себе.

Створений сайт розміщається на хостингу і демонструється викладачеві онлайн.

В звіті зазначити тему сайту, адресу розміщення сайту, технології створення, скрін головної сторінки, HTML код головної сторінки, код CSS файла.

Вимоги до HTML-сайту

 • Головна сторінка сайту має назву index.html. Назви файлів (сторінок, картинок, скриптів, стилів) та папок – латинкою, малий регістр, без пробілів (для візуального розмежування застосовувати символи «-» або «_»). Кирилицю для назв не застосовувати!!!!
 • Застосувати таблицю стилів в окремому файлі. Опис стилів зі сторінки перенести в файл таблиці стилів *.css. Назви стилів – латинкою, змістовні (.red .big тощо).
 • Графіка, що відноситься до дизайну сторінок міститься в окремій директорії. Решта зображень, що відносяться до наповнення сторінок – в інших директоріях зі змістовними назвами.
 • Верстання сайту блочне із застосуванням тегів HTML5. Кодування сторінки має підтримувати кирилицю (charset=utf-8).
 • Наявність основних тегів у коді (<html><head><body><div><p><h1>…<h6> тощо). Парні теги мають закриватися (<p></p>). Зберігати вкладеність тегів (<div><p>Текст</p></div>). Основні модулі коду сторінки мають бути закоментовані.
 • Єдиний стиль для всіх сторінок сайту. Однакове розміщення основних блоків сайту (заголовку, рубрик, логотипу).
 • Наявність навігації на всіх сторінках сайту. Виключення лише для сторінок, що відкриваються у новому вікні і містять інформацію, яка може сприйматися і не в контексті сайту (збільшена картинка, інформація про розробника, стаття, тощо)

Вимоги до CMS-сайту

 • Застосувати або власний HTML-код або адаптувати готовий шаблон.
 • Реалізація на сайті популярних сервісів: е-мейл, архів статей, календар, пошук, коментарі тощо.
 • Продемонструвати викладачеві основні дії в адміністративній частині: створення нових розділів, додавання статей, модулів тощо.

Реалізовані сервіси на сторінках сайту

Оцінювання роботи

10 балів - акуратний коментований код, з врахуванням основних вимог. Повне розуміння застосованих тегів і стилів. Навики роботи з CMS.

10 балів - втілення сервісів, розміщення на хостингу.

Порядок роботи

 1. Обрати тему сайту.
 2. Визначитися з колірною гамою, стилем, логічною та фізичною структурою сайту.
 3. Зверстати шаблонну сторінку, перевірити цілісність структури, наявність всіх основних блоків сторінки (окремі модульні блоки закоментувати), правильність посилань.
 4. За шаблонною сторінкою створити решта сторінок, об'єднати їх навігацією
 5. Додати до сторінок сервіси згідно вимог.
 6. Розмістити сайт в Інтернеті.

Зміст звіту

 1. Назва розробленого сайту.
 2. Адреса розміщення
 3. Скрін головної сторінки.
 4. HTML код самої невеликої сторінки.
 5. Код CSS файлу.
 6. Зазначити технології і сервіси, які були застосовані.
 7. У висновку зазначити актуальність вміння створювати сайтів.