Мультимедійні АРІ
YouTube
YouTube-сервіс, що надає послуги відеохостингу. Користувачі можуть додавати, переглядати і коментувати відеозаписи. На сайті представлено як професійно зняті фільми і кліпи, так і любительські відеозаписи, включно з відеоблогами.
Перегляд та розповсюдження контенту
Відеоматеріали YouTube поширює наступним чином:
- На сайті YouTube.com: користувачі можуть завантажувати відео в кількох поширених форматах, в тому числі. Mpeg і. Avi. YouTube автоматично конвертує їх у Flash Video і робить доступними для перегляду в онлайн.
- За межами YouTube.com: кожне відео супроводжується готовою HTML-розміткою для вставки відео на інші веб-сторінки. Проста техніка CopyPaste зробила поширення відео з YouTube надзвичайно популярним, адже посилання на відео може бути впроваджено в HTML-код любої веб-сторінки.
- Скачування відео: крім спеціальних сайтів, перетворюють посилання на сторінку з відео в посилання на файли, це дозволяють робити ряд сторонніх додатків (напр., SaveTube) і розширень для браузера (напр., UnPlug або інші розширення для Firefox або доповнення для Opera). Деякі менеджери завантажень також можуть зберігати відео з цього порталу (наприклад Download Master). Є також ряд спеціальних сайтів, які можуть завантажувати відео з YouTube.
YouTube для розробників
YouTube API і інструменти дозволяють зробити доступним контент и функціональні можливості YouTube не лише на сайті, а також на пристроях і в додатках.
Можливості YouTube
YouTube розробляє і поширює програми та функції, що надають більших можливостей для користувача. YouTube прагнє зробити любу задачу зручною та легкою для користувача, від перегляду до створення свого власного відеосюжету.
Розділ "Video toolbox" або "Набір інструментів для відео" представляє поради та різні хитрощі, використовувані при створенні відео. Є сюжети, що стосуються освітлення, редагування відео, кута, під яким встановлюється камера, записи звуку і спецефектів. Для перегляду цих відеосюжетів не потрібно бути членом спільноти YouTube.
Розділ "TestTube", або розділ тестування, в якому пропонуються для бета-тестування нові програми, перш ніж їх викладуть на сайт для загального використання.
Ось деякі з додатків TestTube:
- Active sharing, тобто обмін посиланнями про активність, що показує іншим членам спільноти, які сюжети дивиться певний відвідувач.
- AudioSwap, програма, яка дозволяє користувачеві змінити звуковий супровід у своєму відеосюжеті. Фахівці YouTube створили цей додаток для того, щоб члени спільноти могли видаляти звуковий супровід, захищене законом про авторське право, і замінювати його дозволеної музикою.
- Remixer, програма, розроблена компанією Adobe Premiere Express і призначена для редагування відеоматеріалу, вже завантаженого на YouTube, включаючи застосування переходів і відеоефектів.
- Streams, кулуари, в яких кілька людей можуть одночасно дивитися і коментувати ті самі відеосюжети. Це схоже на перебування в кінотеатрі і обмін думками про фільм з друзями, але при цьому немає ризику, що білетер виведе вас із залу через те, що ви заважали іншим.
Можливо, найбільш корисна функція YouTube - можливість пошуку. Коли член спільноти відправляє на веб-вузол відеосюжет, він у спеціальних полях може вказати назву, опис і теги, що містять ключові слова для пошуку. Від нього залежить правильність введення ключових слів. Досвідчені користувачі знають, що потрібно додати ще ключові слова з найпоширенішими помилками. Недобросовісні користувачі додають ключові слова, які не мають нічого спільного із змістом відеосюжету. Це штучно підвищує кількість переглядів відповідного сюжету, але навряд чи сприятиме отриманню високих оцінок.
Онлайн телебачення
Телебачення через Інтернет
На сьогоднішній день існує велика кількість схем взаємодії новітніх користувацьких пристроїв і наземного телевізійного мовлення. В наведеній статті розглянуто термінологія, різні технології доставки контенту та їх подальший розвиток.
Телебачення онлайн на сайті
На сайті можна встановити ТВ-плеєр, в якому користувачі зможуть дивитися понад 100 ТВ-каналів онлайн абсолютно безкоштовно! Пізнавальні, новинні, спортивні, фільмові, дитячі, музичні, розважальні та регіональні ТВ-канали доступні у вільному доступі.
Аудіо подкасти
Подкаст - звуковий чи відеофайл, який безкоштовно поширюється для масового прослуховування або перегляду. Файли можна завантажити або слухати онлайн.
Виділяють три типи подкастів:
- Аудіо-подкаст
- Відео-подкаст
- Скрінкасти - нове явище, яке спростило навчання людей через Інтернет. Суть скрінкастів полягає в тому, що за допомогою спеціальної програми записуються дії на екрані комп'ютера разом з аудіо-коментарями, що ідеально підходить для пояснень по комп'ютерним програмам.
Як створити подкаст
Багато користувачів хотіли би створити власну Інтернет-радіостанцію, однак на заваді постає багато складнощів. Найпростішим способом публікації аудіо в Інтернет є подкастинг.
Схема створення подкасту є простою.
- Потрібно створити власне сам аудіо-запис. Щоб зробити його на комп'ютері, знадобиться мікрофон, програма - audio recorder, і, можливо, програма для редагування звуку.
- Готовий подкаст потрібно опублікувати - на власному сайті, блозі, або спеціальному Інтернет-сервісі.
Запис подкасту
Програм для запису аудіо сигналу існує багато - платні і безкоштовні, для Windows, MacOS, Linux, прості і складні. При виборі програми для запису аудіо слід керуватися наступними критеріями:
- Можливість запису не лише голосу, але і фонової музики або спец ефектів.
- Можливість збереження у формат MP3, OGG Vorbis або WAV.
- Можливість редагування створеного аудіо файлу.
Як приклад подібної програми можна рекомендувати цю програму звукозапису.
Існують спеціальні програми, за допомогою яких можна не тільки записувати аудіо контент, але і створювати необхідний для подкасту RSS-фід.
Публікація подкасту
Є багато способів донести записаний подкаст до слухачів.
Якщо у вас є блог на движку WordPress, вам достатньо лише встановити спеціальний плагін, наприклад PodPress. Це найбільш популярний спосіб. PodPress значно перетворює WordPress і робить все необхідне для публікації подкастів: генерує RSS фід з підтримкою iTunes, має красивий Flash-плеєр, веде статистику, розпізнає ID3 теги у MP3 файлів. Встановити це доповнення не складе труднощів, а користуватися ним ще простіше.
У випадку, якщо у вас статичний HTML сайт, або CMS не підтримує подкастинг, то можна скористатися спеціальною програмою для створення подкастів. Наприклад - Podcast Wizard. З її допомогою можна не лише записувати і редагувати подкасти, але й публікувати їх відповідно до прийнятих стандартів. Програма генерує RSS фід з підтримкою iTunes, саму сторінку подкасту (шаблони підтримуються), може провадити завантаження всіх необхідних файлів прямо на сервер за допомогою FTP.
У вас взагалі немає власного сайту, або немає часу розбиратися в особливостях технологій подкастингу? Це не проблема.
Скористайтеся одним із існуючих веб-сервісів:
- PodBean (http://www.podbean.com/)
- C PodBean ви з легкістю зможете опублікувати власні аудіо чи відео підкасти, а також поділитися ними з друзями в Facebook, MySpace, Blogger тощо.
- mirPod (http://www.mirpod.com/)
- За допомогою mirPod ви зможете згенерувати код Flash плеєра для вставки в блог або сайт.
- Pod-O-Matic (http://www.podomatic.com/)
- Безкоштовний тариф хостингу подкастів припускає 500 Мб вільного місця на диску і 15 Гб трафіку на місяць. Відмінний вибір для початківців подкастерів.
Порядок роботи
- Ознайомитися з редактором відео YouTube.
- Відредагувати засобами YouTube власне чи довільне відео. Додати звукове супроводження, зробити нарізку, додати субтитри.
- Втілити відредаговане відео у відповідну сторінку сайту.
- Ознайомитися з іншими технологіями - Онлайн ТВ та подкасти. За бажанням додати до сайту.
Зміст звіту
- Назва та мета виконання лабораторної роботи.
- Короткий опис редагування відео зі скрінами. HTML код, що було вставлено на сайт.
- У висновку оцінити різні можливості уставляння мультимедійних ресурсів.