Бібліотека jQuery
jQuery-це JavaScript-бібліотека, що забезпечує кросбраузерну підтримку додатків (працює в Internet Explorer 6.0 +, Mozilla Firefox 2 +, Safari 3.0 +, Opera 9.0 + і Chrome).
Автор бібліотеки Джон Резіг (John Resig) вперше представив своє творіння в січні 2006 року на комп'ютерній конференції в Нью-Йорку, а в серпні того ж року була випущена перша стабільна версія бібліотеки.
За минулі роки бібліотека зазнала безліч змін і на поточний день містить функціонал, корисний для максимально широкого кола завдань. Вона має невеликий розмір і не засмічує глобальний простір імен тривіальними ідентифікаторами.
Приголомшливі можливості механізму селекторів, що дозволяють легко отримати доступ до будь-якого елементу об'єктної моделі документа, зробили бібліотеку jQuery дуже популярною.
В основному бібліотеку jQuery використовують для прикраси сайту, яка вже давно замінила flash. Якщо раніше жвавий сайт можна було зробити тільки за допомогою флеш елементів, то в даний час все це можна зробити за допомогою jQuery.
Бібліотека jQuery UI
jQuery UI - бібліотека JavaScript з відкритим вихідним кодом для створення насиченого користувацького інтерфейсу у веб-додатках, частина проекту jQuery. jQuery UI є надбудовою головної бібліотеки jQuery і надає розробникові спрощений доступ до функцій взаємодії, анімації та ефектів, а також набір віджетів.
API. Інтерфейс програмування додатків
Інтерфейс програмування додатків (API, application programming interface) це набір готових класів, процедур, функцій, структур і констант, що надаються додатком (бібліотекою, сервісом) для використання у зовнішніх програмних продуктах. Використовується програмістами для написання різноманітних додатків.
API визначає функціональність, яку надає програма (модуль, бібліотека), при цьому API дозволяє абстрагуватися від того, як саме ця функціональність реалізована. Якщо програму (модуль, бібліотеку) розглядати як чорний ящик, то API - це множина «ручок», які доступні користувачеві даного ящика, які він може повертати.
Програмні компоненти взаємодіють один з одним за допомогою API. При цьому зазвичай компоненти утворюють ієрархію - високорівневі компоненти використовують API низькорівневих компонентів, а ті, в свою чергу, використовують API ще більш низькорівневих компонентів.
API для сайту - це скрипт, який приймає запити (за методами GET (site.ru / api.php? A = b), POST) і повертає не звичайний HTML для браузерів, а результат запиту у певному форматі (XML , JSON, php serialize ()-ed).
АРІ призначений не для користувачів, а для скрипта зі стороннього сайту / сервісу / програми, який посилає ці GET / POST запити, отримує результат і використовує дані. Запити скріпт надсилає щоб виконати певну дію (наприклад, як дію, яку виконують користувачі сайту через браузер).
Розробникам-програмістам АРІ потрібен для інтеграції з іншими сайтами / сервісами програмами, або автоматизації певних дій. Зазвичай, АРІ створюються для дуже популярних сайтів або сервісів.
Віджети та гаджети
Віджет це невеликий незалежний програмний модуль, що зроблено за допомогою технології API і який працює в деякому середовищі (напр. сайті, браузері, мобільному телефоні) та виконує, як правило, одну певну функцію.
Віджети також називають гаджетами, інформерамі, а англійською gadget, badge, module, webjit, capsule, snippet, mini або навіть flake.
Віджети можна розділити на групи по середовищу, в якому вони працюють:
- Веб-віджети
- Віджети для робочого столу
- Віджети для телефонів
Веб-віджет (web widget)
Це фрагмент коду, який може бути вбудований користувачем в HTML сторінку і використовуватися без значної модифікації. Як правило, при створенні веб-віджетів використовуються технології DHTML, JavaScript і Adobe Flash.
- Веб-віджети можна умовно розділити на:
- Інтерактивні з якими користувач може взаємодіяти, наприклад, відправляти SMS або шукати маршрут на карті.
- Неінтерактивні, вміст і робота яких не залежить від дій користувача, що переглядає сторінку. Неінтерактивні віджети ще часто називають інформерамі. Класичний приклад інформера - погодний інформер.
Десктоп-віджети (desktop widget) або віджети для робочого столу
Це невеликі інструменти (програми), що виконують якусь одну функцію і вимагають для своєї роботи спеціальної середовища - віджет-рушія (widget engine).
Десктоп-віджети можуть показувати прямо на робочому столі комп'ютера останні новини, слайдшоу з фотографій, дозволяють робити нотатки на віртуальних стікерах, вести облік робочого часу і багато іншого.
При створенні віджетів для робочого столу використовуються самі різні технології: від HTML і JavaScript до С + +. Дуже часто десктоп-віджетів використовуються для того, аби показувати на робочому столі інформацію з певного сайту (наприклад, прогноз погоди) без допомоги браузера.
Віджет в телефоні
Технологія роботи віджета в мережі і віджета в телефоні побудована за одним принципом. Віджет в телефоні - це графічна надбудова, встановлена в телефоні. Зазвичай, вона служить для прикраси, розваги або передачі певної інформації. Для встановлення віджета в телефоні, потрібно мати сучасну модель телефону (Samsung, WiTu, Nokia LG, iPhone від Apple). iPhone працює практично за принципом віджетів, тільки ці віджети є цілими потужними програмами. Щоб наповнити iPhone вмістом необхідно завантажувати додатки для телефону з сайту розробника.
Веб-віджет (web widget)
Інформери
Інформери - це сервіс, що дозволяє відображати у вас на сайті корисну, актуальну та якісну інформацію на цікаву для вас тему без зайвих клопотів
Віджети на робочий стіл
ІнфоВіджет
Це пакет міні-программ/утіліт, що полегшують оновлення і стеження за інформацією в Інтернеті, такої як погода, новини, гороскоп та курси валют.
Завдяки ІнфоВіджету можна завжди буди в курсі погоди в будь-якому місті світу, читати новини з RSS стрічок, гороскоп на кожен день, а також стежити за курсами валют. І все це на робочому столі!
Порядок роботи
- Ознайомитися з наведеними ресурсами.
- Ознайомитися з бібліотеками jQuery та jQuery UI та реалізованими прикладами.
- Втілити обрані скрипти jQuery UI (слайдер, випадне меню, галерея тощо) у відповідні сторінки сайту.
- Обрати кілька віджетів та інформерів з відкритих джерел.
- Втілити їх у відповідні сторінки сайту.
- Розглянути код скрипта і якщо це можливо змінити розміри, колір шрифту для стильової сумісності дизайну.
Зміст звіту
- Назва та мета виконання лабораторної роботи.
- Зазначити, які скрипти jQuery UI та АРІ було обрано і скріни результатів втілення до сторінки.
- У висновку оцінити зручність використання бібліотеки jQuery UI та АРІ сервісів.