Стандартні програми Windows

Метою роботи є ознайомлення та придбання основних навичок роботи зі стандартними програмами-додатками Windows.

Операційна система Windows оснащена стандартними простими програмами, які зручні у користуванні і в змозі замінити професійні пакети у випадку швидкого виконання нескладних операцій. Ці програми містяться за адресою Пуск\ Програмы\ Стандартные.

У комплекті Windows є наступні програми:

Калькулятор – програма, що імітує мікрокалькулятор.

Блокнот – простий текстовий редактор, призначений для створення тексту без застосування елементів форматування.

WordPad – повно функціональний текстовий редактор із можливістю форматування тексту.

Paint – простий графічний редактор для створення растрової графіки.

Imaging – програма, що дозволяє переглянути графічні файли та застосувати нескладні виправлення.

Address Book – відкривання вікна папки, що містить перелік адрес та e-mail дописувачів користувача.

Розділ Игры –містить 4 ігрові програми для відпочинку.

Розділ Служебные – містить засоби стиснення даних, програми обслуговування диска та засоби спостереження за продуктивністю системи:

Архивация данных – призначена для автоматизації регулярного резервного копіювання важливих даних на зовнішні носії (магнітні стрічки, магнітні та магніто-оптичні диски, лазерні диски).
Буфер обмена – призначений для перегляду вмісту буфера обміну.
Дефрагментация диска – програма, призначена для підвищення ефективності роботи жорсткого диску, завдяки впорядкуванню файлової структури жорсткого диску.

Мастер обслуживания – програма, призначена для виконання довготривалих операцій по скануванню та дефрагментації жорсткого диску у нічний час.

Очистка диска – дозволяє знищити на вибраному логічному диску зайві файли, що утворюються при постійному користуванні Інтернет, скануванні диска, знищені файли у корзині та тимчасові файли, що утворюються при раптовому збої програми.

 

Проверка диска – програма сканування жорсткого диску, що виявляє логічні помилки у файловій структурі (Стандартная проверка), а також фізичні помилки, пов’язані з дефектами поверхні жорсткого диска (Полная проверка).

Стандартну перевірку потрібно проводити після кожного збою в роботі комп’ютера, особливо після некоректного завершення роботи з операційною системою. Повну перевірку достатньо проводити двічі у рік.

Сведения о системе – пакет програмних засобів, що висвітлюють відомості про налаштування операційної системи Windows 98, її додатків та обладнання комп’ютерної системи.

Засоби, що містяться у пакеті призначені для спеціалістів, що займаються ремонтом комп’ютерів.

Таблица символов – програма, що дозволяє побачити всі символи, що містить шрифт, вибраний в полі Шрифт.

В робочому полі міститься повний набір символів. Наведіть і натисніть мишкою на комірці, вигляд символу буде збільшено. Після вибору потрібного натисніть на кнопку Выбрать. Символ з’являється у полі Копировать символы. Якщо натиснути кнопку Копировать, вибраний символ заноситься у Буфер обміну і його можна вставити в інший редактор. В нижньому рядку програми у статусному рядку висвітлена інформація, яку клавішу або комбінацію клавіш потрібно натиснути для набору вибраного символу.

Розділ Развлечения – містить стандартні засоби мультимедіа (програмне та апаратне забезпечення і файли, що можуть використовувати окрім звичайних текстових даних звукові, анімовані та відеофрагменти). При наявності мультимедійного забезпечення (принаймні, звукової карти, колонок та CD-ROM) операційна система Windows 98 дозволяє створювати, зберігати та використовувати мультимедійні об’єкти та документи.

Звукозапись – призначена для самостійного створення файлів звукозапису.

Програма спроможна створювати аудіокліпи невеликого розміру, які можна використати у звукових схемах оформлення системних подій або уставити у мультимедійний документ.

Лазерный проигрыватель – призначений для відтворення музичних аудіодисків за допомогою CD-ROM. Програма дозволяє керувати режимом відтворення звукових доріжок, має екранні елементи керування і дозволяє редагувати перелік музичних файлів.
Универсальный проигрыватель – відрізняється високою універсальністю відносно відтворення як звукових так і відеодокументів, представлених у багатьох форматах.

Регулятор громкости – базовий регулятор голосності всієї комп’ютерної системи. Значок програми міститься також на панелі задач у крайній правій секції.

Розглянемо деякі стандартні додатки, які потрібно знати всім користувачам-початківцям операційної системи Windows 98.

Back Up Next

Грузовые самолеты мира видео
Информация о парке самолётов. Грузовые авиаперевозки
artis-logistics.ru